Dětský den v Podkrušnohorském technickém muzeu

2.6.2012

detsky_den_2012.jpgI letos patřil areál bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech u Mostu dětem. Pro stovky dětí, které si našly v doprovodu rodičů cestu do Podkrušnohorského technického muzea se rozhodně nenudily.

Členové Spolku severočeských havířů jim zde připravili spoustu her a soutěží o drobné ceny. Děti si zde zastříleli ze vzduchovek, vyzkoušely si chůzi na chůdách, házely balónky na terč a skákaly v pytlích. Zajímavou disciplínou byly i závody na trojmužných lyžích, do kterého se zapojili i rodiče. Velký úspěch slavilo i hledání opravdových českých granátů v bedně s pískem.

Krom soutěží si děti i rodiče mohli prohlédnout ukázkovou štolu, která je chloubou muzea. Svou techniku ochotně předváděli bánští záchranáři nebo závodníci truck trialu z firmy Cannoneer. V obležení návštěvníků byli i měští policisté, kteří předváděli výcvik služebních psů. Pozornost si zaslouženě získaly i chomutovské zumbistky, cvičící sestavy tohoto moderního a populárního sportu. Počasí nám také vyšlo vstříc a tak k dobré náladě přispělo i připravené občerstvení včetně opékání špekáčků.

Dětský den v Podkrušnohorském technickém muzeu se celkem rychle stává velmi navštěvovanou tradicí a už teď se těšíme na příští rok a doufáme, že si k nám najde cestu ještě více dětí a rodičů než letos.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout ZDE.